FIO Mazowsze Lokalnie - wyniki konkursu

Wsparcie rodziny, rozwój Uczniowskiego Klubu Szachowego, wystawa z okazji 100 lecie przyznania praw kobiet, rozwój klubu sportowego karate to wnioski, które w powiecie  grodziskim otrzymały dofinasowanie w tegorocznego konkursu FIO-Mazowsze Lokalnie.  W całym województwie dofinansowanie otrzymało 54 projekty na łączną kwotę  261 tys. zł. z czego blisko 20 tyś zostanie w naszym powiecie.

Działania  te  otrzymały dotacje  w ramach Rozwoju Młodych Organizacji i w dużej mierze przyczyną się do wzmocnienia działań dofinansowanych podmiotów. „Fundacja Ogarniająca Rodzinne Tematy pod nazwą FORT" z Książenic otrzymała największą ilość punktów w całym województwie.  Dzięki ich działaniom będzie można skorzystać mi. z poradni laktacyjnej i uczestniczyć w spotkaniach grupy wsparcia dla mam w pierwszych miesiącach po porodzie. Stowarzyszenie Milanowianki działające od kilku lat, głownie przywracając pamięć o kobietach mieszkających i tworzących w Milanówku zakupi profesjonalny sprzęt aby gromadzić zebrane materiały w formie cyfrowej. Uczniowski Klub Sportowy Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki wzbogaci się o urządzenia niezbędne do przeprowadzania zawodów szachowych, a Klub Sportowy „Start" w profesjonalną podłogę do zajęć karate.

wyniki2018

Program FIO-Mazowsze Lokalnie adresowany jest do mieszkańców zarówno małych wsi, miasteczek i gmin oddalonych od miast, jak i np. dzielnic dużych metropolii, w tym Warszawy. Organizatorzy konkursu zauważają, że nie ważne jest skąd jesteś, ale ważne jest co chcesz i z kim zrobić.  Prace i zaangażowanie aktywnych mieszkańców widać było w trakcje prezentacji projektów.  Niezmiernie miło jest spotkać się z ludźmi pełnymi energii, którzy działają lokalnie - mówi Edyta Jaczewska z Fundacji Fundusz Współpracy, członek komisji oceniającej. – Ich energia udziela się nam i daje dodatkową motywacje do działania. Widząc ich zaangażowanie wiemy że projekty będą dobrze realizowane i zarażą swoją energia innych. Podczas Lokalnych Komisji Oceniających o swoich projektach opowiedziało ponad 120 grup, z czego 54  otrzymało dofinansowanie!

W tym roku po raz pierwszy,  w trakcje prezentacji, członkowie komisji mieli szanse spotkać się z przedstawicielami organizacji ubiegającymi się o dofinansowanie w ramach ścieżki Rozwoju młodych organizacji.  W ocenie wszystkich projektów wzięło łącznie udział prawie 40 ekspertów, przedstawicieli zarówno operatorów, jak i innych organizacji pozarządowych, samorządu lokalnego, mediów.

W tym roku do młodych organizacji i grup nieformalnych, dzięki programowi FIO Mazowsze lokalnie trafi blisko 260 000 zł. Wierzymy ze pieniądze te poprawiają jakość życia mieszkańców i wzmocnią ich wiarę we własne możliwości. Rozglądajcie się jeżdżąc mazowieckimi drogami i szukajcie tablic informujących o wsparciu przez program FIO, których jest coraz więcej.

Szczegółowe informacją o wynikach konkursu znajdują się na stronie www.mazowszelokalnie.pl, gdzie również zamieszczane będą relacje z realizowanych programów.

Konkurs FIO – Mazowsze Lokalnie realizowany jest w ramach projektu „Mazowsze Lokalnie uruchamia energię społeczną" i dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorami projektu są: Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszeie BORIS, Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundacja Fundusz Współpracy.

Dotychczas, tj. od 2014 roku, w ramach FIO-Mazowsze Lokalnie, dofinansowano już 646 projektów, przekazując na  ich realizację ponad 2,8 mln zł.