Podwieczorek Grantowy Działaj Lokalnie

podwieczorek 2017-4000W imieniu Stowarzyszenia Europa i My, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce serdecznie zapraszam na Podwieczorek Grantowy Działaj Lokalnie, który organizujemy w środę 21 czerwca br. w Domu Kultury w Żabiej Woli o godz 17.30. Tego dnia chcemy się z Państwem spotkać i wręczyć symboliczne czeki nagrodzonym organizacjom.

Patronat nad programem Działaj Lokalnie w powiecie grodziskim objął Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki Grzegorz Benedykciński.

Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z konkursem "Opowiedz.." do uczestnictwa, w którym serdecznie zapraszamy, a także się z innymi naszymi działaniami. Podwieczorek grantowy to również tradycyjnie miejsce, w którym można poznać wielu lokalnych społeczników z całego powiatu grodziskiego.

Spotkanie uświetni występ grupy teatralnej Między Słowami oraz Chóru UTW "Fermata".

Przed Podwieczorkiem, o godz. 16.00, przed oficjalną częścią. odbędzie się spotkanie informacyjne na którym omówione będą zasady realizacji projektów Działaj Lokalnie oraz zostaną podpisane umowy.

Wyniki konkursu Działaj Lokalnie

DL2017 wyniki15 dotacji dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych na łączna kwotę 55 200 zł. to wynik 12 edycji konkursu Działaj Lokalnie, przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Europa i My na terenie powiatu grodziskiego. 

Stowarzyszenie Europa i My jako Ośrodek Działaj Lokalnie (ODL) wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce zakończyło konkurs grantowy w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Działaj Lokalnie”.  Wnioski można było składać do 15 maja. Celem Programu jest aktywizowanie mieszkańców małych miast i miejscowości poprzez działania na rzecz wspólnych potrzeb i celów ważnych dla całej lokalnej społeczności. Poprzez Program „Działaj Lokalnie” wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą działać na rzecz swojej społeczności.

Na konkurs wpłynęło 25 wniosków ze wszystkich gmin powiatu z czego z Gminy Grodzisk wpłynęło 7 wniosków, z Gminy Żabia Wola - 6, z Gminy Milanówek – 5, z Gminy Baranów – 3, a z Gminy Jaktorów i Podkowa Leśna po 2.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu Działaj Lokalnie

Spotkanie konsultacyjne w Podkowie

Trwają spotkania konsultacyjne dotyczące programu "Działaj Lokalnie". Najbliższe już 10 maja 2017 w Podkowie Leśnej. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Spotkanie konsultacyjne w Podkowie

Umowa z Akademią Piłkarską Legii

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Stowarzyszenie Europa i My podpisało umowę o współpracy z Akademią Piłkarską Legii Sp. z.o.o., spółką celową powstałą w celu realizacji Kompleksu Badawczo-Rozwojowego z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Czytaj więcej: Umowa z Akademią Piłkarską Legii

Będą walczyć o dotacje

21 kwietnia (piątek) w biurze Stowarzyszenia Europa i My w Grodzisku Mazowieckiem, w godz.9.00-18.00 odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej programu FIO-Mazowsze lokalnie.

Czytaj więcej: Będą walczyć o dotacje