Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim jest inicjatywą, która powstała z chęci włączenia się stowarzyszenia w działania na rzecz osób starszych w powiecie i gminie Grodzisk Mazowiecki. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby w wieku emerytalnym i przedemerytalnym pragnące zdobywać wiedzę, nowe umiejętności oraz aktywnie spędzać czas.

Dotychczasowa działalność Uniwersytetu to ponad 500 wykładów z takich dziedzin jak: medycyna, historia sztuki, psychologia, socjologia, filozofia, czy nauki społeczne. To również zajęcia dodatkowe w postaci m.in. lektoratów z języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, warsztatów plastycznych, decoupage, dziennikarskich, gimnastyki korekcyjnej, zajęć na basenie, Nordic Walking, jogi, zumby oraz szkoleń komputerowych.

W programie UTW znajdują się wycieczki. W ciągu siedemnastu lat działalności słuchacze grodziskiego UTW odbyli ponad 100 lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych podróży.

UTW w Grodzisku Mazowieckim zyskał dużą popularność wśród seniorów. Dziś to ponad 250 słuchaczy, których przybywa z każdym semestrem. Od początku istnienia udział w zajęciach wzięło już ponad 750 osób. Seniorzy uczęszczają na co czwartkowe wykłady, zdobywając wiedzę, ale także mają np. możliwość uczestniczenia w próbach i występach własnego chóru UTW „Fermata”, czy tworząc i wydając kwartalnik „Senior i Ty”. Byliśmy także inicjatorem powołania Gminnej Rady Seniorów w Grodzisku Mazowieckim.

Wśród blisko 150 dotychczasowych wykładowców UTW znaleźli się m.in. prof. Norman Davies z Uniwersytetu Londyńskiego, prof. Jerzy Regulski, doradca Prezydenta RP, prof. Stanisław Mocek, rektor Collegium Civitas, prof. Konstanty Adam Wojtaszczyk, prorektor Uniwersytetu Warszawskiego, Ernest Bryl, Michael Schudrich i wielu innych.

Więcej na stronie: www.utw-grodzisk.pl

seniorów biorących udział w zajęciach
0
co czwartkowych wykładów
0
wycieczek lokalnych, krajowych i zagranicznych
0
Powiązane aktualności

No posts were found for provided query parameters.

Logo Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Pliki do pobrania

Partnerzy projektu