Ewa Owczarek

Ewa Owczarek

Specjalistka ds. promocji i komunikacji, absolwentka Wyższej Szkoły  Ekonomiczno – Humanistyczna im. prof. Szczepana A. Pieniążka w Skierniewicach na wydziale pedagogicznym o specjalności resocjalizacja i profilaktyka uzależnień. Ukończyła szkolenia z zakresu:

  • PRINCE2  Fundation
  • Wdrażanie LSR – cele, wskaźniki, mierniki, rezultaty w odniesieniu do kontroli LGD
  • Ocena wniosków po zmiwnach LSR z uwzględnieniem aktualnej legislacji PROW.

Od 1997 roku  realizuje projekty z wykorzystaniem grantów w organizacjach pozarządowych (OSP, Kluby Sportowe, LGD). W latach 2008- 2015 zajmowała się ocenianiem projektów jako członek Rady Stowarzyszenia LGD Ziemia Chełmońskiego.

Współzałożyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzin Bliźniaczych i jego aktywny członek w latach 2003- 2010. Było to pierwsze stowarzyszenie w Polsce w którym walne zebrania odbywały się on-line.  Od 2016 roku pracuje w Stowarzyszeniu Europa i My gdzie zajmuje się koordynacją programu Działaj Lokalnie oraz promocją programu Mazowsze Lokalnie.
Prywatnie mama 4 synów. Miłośniczka sportu, głownie karate i podróży po Polsce. Członek Klubu Sportowego „Start” i Stowarzyszenia Wado-ryu Karate-do Polska.  W wolnym czasie zajmuje się haftowaniem i dzierganiem oraz nauczaniem tego rękodzieła młodych.