Działaj Lokalnie

grupa osób na zdjęciu grupowym, część trzyma symboliczne czeki, w tle tężnia i flagi działaj lokalnie

Działaj Lokalnie jest programem grantowym wspierającym różnorodne projekty. Wychodząc z założenia, że każda społeczność jest unikalna ze względu na ludzi, zasoby lokalne, tradycje i doświadczenia, program umożliwia realizację tych przedsięwzięć, które w danej społeczności są naprawdę potrzebne.

Wspólnym mianownikiem wspieranych przez nas inicjatyw jest zawsze lokalna aktywność. Granty oferowane w ramach programu służą rozwiązywaniu problemów oraz pobudzaniu aspiracji osób żyjących i działających w miejscowościach liczących do około 20 tysięcy mieszkańców.

Uczestnikami konkursów grantowych są organizacje pozarządowe i nieformalne grupy obywatelskie działające lokalnie. Dzięki przekazanym przez nas środkom mieszkańcy współtworzyli i uczestniczyli już w blisko 1000 różnych inicjatywach: warsztatach artystycznych, przedstawieniach teatralnych, wystawach, koncertach, grach terenowych, wycieczkach, zajęciach sportowo-rekreacyjnych, warsztatach kulinarnych i wielu innych cennych wydarzeniach. Co ważne, w każde działanie angażowane są całe społeczności, media, firmy i samorządy, które stanowią nieodłączny element lokalnej rzeczywistości.

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Stowarzyszenie Europa i My uczestniczy w programie od 2006 roku. Początkowo jako Lokalna Organizacja Grantowa, obecnie jako Ośrodek Działaj Lokalnie.

W projektach realizowanych na terenie powiatu grodziskiego uczestniczyło do tej pory prawie 100 tysięcy osób, ludzi w różnym wieku, gdyż projekty mają wymiar integrujący pokolenia i służą budowaniu rzeczywistych więzi między członkami społeczności. Sukces lokalnych inicjatyw to zasługa grantobiorców, ludzi pełni pasji, angażujących bezinteresownie swój czas i energię, by innym żyło się lepiej. To także wielka praca ponad 1600 wolontariuszy, którzy w ciągu minionych 18 lat pomagali w realizacji projektów.

Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Obecnie realizowany jest na terenie 7 gmin: Baranów, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek, Podkowa Leśna, Żabia Wola

0
Uczestników zajęć
0
Wolontariuszy
0
wartość przekazanych dotacji
Powiązane aktualności

No posts were found for provided query parameters.

Pliki do pobrania

Partnerzy projektu